Gmail Kaydolma ve E-Posta Silme İşlemleri

  • Whatsapp

Gmail kaydolma, gmail hesabı sahibi olabilmek için yapacağınız işlemdir, sizlere gmail kayıt işlemini resimli olarak anlatacağız.

Sizlerde ücretsiz gmail hesabı oluşturarak artık bir e-posta servisini kullanabilirsiniz. Adınıza gönderilen e-postaları takip edebilir ve dosyalarınızı çalışma arkadaşlarınıza hızlıca iletebilirsiniz. Gmail hesap oluşturma işlemleri için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz gerekir.

Gmail hesap oluşturma bağlantısı için buraya tıklayınız.

Gmail Hesap Oluşturma

Açılan pencerede, kişisel bilgilerinizi doldurunuz. Tüm bilgileriniz eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Tüm bilgilerinizi doldurduktan sonra İleri butonuna tıklayarak devam edin ve telefon bilgilerinizi giriniz.

Telefon bilginizi doğru doldurduktan sonra ileri butonuna tıklayıp adımları takip ediniz. Tebrikler artık bir Gmail hesabınız var.

Gmail E Posta Nasıl Silinir?

Oluşturduğunuz Gmail e-posta hesabıyla artık mail alabilir ve mail gönderebilirsiniz. Peki istemediğiniz bir e-postayı silmek istiyorsanız neler yapmalısınız? Bu işlem çok basittir sizlere adım adım anlatacağız.

Gmail E-Posta Nasıl Silinir
Gmail E-Posta Nasıl Silinir?

İstemediğiniz mailleri silmek için gelen e-posta iletisinin en başında bulunan kutucuğa tık atınız. Ardından yukarıda yer alan çöp tenekesine gelin ekranda Sil uyarısının yer aldığını göreceksiniz. Çöp kutusuna tıkladığınız Gmail E-Posta silme işlemi tamamlanacaktır.

Gelen kutusundan sildiğiniz iletiler direk çöp kutusuna iletilir. Çöp kutusuna giden iletiler yaklaşık 30 gün saklanmaktadır. Eğer bir iletiyi yanlışlıkla sildiğinizi düşünüyorsanız çöp kutusu bölümünden geri alabilirsiniz. Tamamen silmek istiyorsanız oradan tamamen silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir gönderiyi tamamen silmeden önce ona bir daha ihtiyacınız olup olmayacağı konusunda karar veriniz çünkü bu işlemi geri dönüşü yoktur.

Ücretsiz E-posta servisleri arasında en çok kullanılan hizmetlerden olan Gmail, her gün artan kullanıcı sayısına rağmen tüm hızıyla çalışmaya devam etmektedir. Ülkemizde kurumsal çalışan bir çok firma altyapısını Gmail servislerinin üzerine geçirmiştir. Böylelikle kurumsal mail sahibi çalışanlar hızlı ve Google güvencesi ile mail gönderme işlemlerini tamamlıyor.

KayitBilgi.com olarak sizlere sürekli güvenilir ve doğru bilgileri iletmekteyiz. Misyonumuz doğrultusunda en doğru bilgi işlemleri için çalışmaktayız. Eksik ya da hatalı gördüğünüz işlemleri lütfen bizlere bildiriniz.

 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir